Republikové finále v přespolím běhu 2019

V. chlapci

VI. dívky

VI. chlapci

PŘESPOLNÍ BĚH – letošní republikové finále opět úspěšné

Za nádherného podzimního počasí proběhlo 17. října 2019 v Hradci Králové republikové finále v přespolním běhu základních a středních škol. Active SVČ má dlouholeté zkušenosti s pořádáním podniků vrcholné úrovně, toto byl již 25. ročník. Celé klání zahájila olympijská medailistka a bývalá reprezentantka v běžeckém lyžování Květa Jeriová Pecková, která závodníky pozdravila a povzbudila. Byly k vidění opravdu výborné sportovní výkony. Celkem běželo 540 závodníků z 95 škol ze všech krajů České republiky. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích, rozdělených na chlapce a dívky. Ceny nejlepším družstvům i jednotlivcům předával herec Jan Čenský, který je zároveň členem Klubu fair play ČOV. V nejstarší kategorii si vítězové vybojovali účast na Mistrovství světa v přespolním běhu, které se bude konat v roce 2020 na Slovensku, ve Vysokých Tatrách. Těmi vítězi byli v kategorii chlapců Gymnázium Jeseník a v kategorii dívek Gymnázium Vincence Makovského Nové Město na Moravě.